Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Percept-Fun s.r.o. Menu

Magazín

Senzorické polštářky

20. 9. 2022

Nově můžete v kategorii Rozvoj smyslů, motoriky a řeči najít sekci Ergoterapie, kde je jako první z produktů zveřejněno krásné balení senzorických polštářků.

Logopedické kostky s metodikou

8. 7. 2022

Nově v našem sortimentu lze nalézt logopedické kostky s metodikou, které vznikly ve spolupráci s SPC ve Slezské Ostravě. Set obsahuje šest kostek v základních barvách s plastickými aplikacemi zvířat a věcí, zabaleny pospolu v kufříku i s…

Didaktický set Vesnice

9. 6. 2022

Máme radost, že reagujete na naše nové produkty. Díky Vašim poznámkám a návrhům pro zlepšení můžete využít didaktický set Vesnice - speciálně pedagogickou pomůcku pro děti jejichž rozvoj je potřeba podpořit. Sociální složku dítěte tak…

Didaktická panenka pro pochopení jednoduché anatomie člověka

7. 6. 2022

Pomůcka vhodná k pochopení jednoduché anatomie člověka. Jednotlivé části těla se k sobě skládají za pomocí suchých zipů. Děti mohou na této pomůcce vyjádřit, co je bolí, učí se stavbu těla, jak se oblékat k různým příležitostem, mohou měnit mimiku – úsměv a zamračenost.

Terapeutický kufr Citron

6. 6. 2022

Citron je ideální pro osvěžení horkých letních dní. A také je ideální jako téma pro snoezelen terapeutickou hodinu. Proto Vám nabízíme kufr plný pomůcek, které jsou spojené s citronovým tématem od podhlavníku, přes čínské koule až po malý…

Didaktický set Mořský svět

30. 5. 2022

Léto klepe na dveře, těšíme se na prázdniny a dovolené a proto přinášíme novinku didaktický set Mořský svět. Set je možné využít při práci s dětmi ve věku 3–6 let. Mořský svět je vhodný nejen pro děti intaktní, ale i pro děti s tělesným,…

Terapeutický kufr Beruška

27. 5. 2022

Blíží se prázdniny a léto, a venku si můžeme všimnout poletujících berušek, které jsou ideálním tématem pro snoezelen terapeutickou hodinu. V naší nabídce tedy můžete najít terapeutický kufr, který obsahuje spoustu tématických pomůcek, od…

Didaktický set Statek

13. 5. 2022

Nově mezi našimi didaktickými sety můžete nalézt také Statek. Jedná se o speciálně pedagogickou pomůcku pro děti jejichž rozvoj je potřeba podpořit. Obsahem jsou zvířátka, která můžete potkat na vesnickém statku od kuřátek až po krávy.

Didaktický set Abeceda a cifry

9. 5. 2022

ABECEDA je kreativní didaktická pomůcka, která umožňuje dětem vnímat text hmatem. Celý set se skládá z abecedy s diakritikou, číslicemi, matematických znamének a interpunkcí. Součástí je také praktický kufřík, do kterého lze celý set…

Didaktický set Doprava

28. 4. 2022

Nově u nás na webu můžete nalézt speciálně-pedagogický set s názvem doprava, jež obsahuje speciální pomůcky podporující rozvoj kognitivních dovedností. Obsahem jsou různé druhy dopravních aut a značek, se kterými se můžeme běžně potkat na silnici.

Didaktický set Město

25. 4. 2022

Didaktický set Město je jedinečná speciálně pedagogická pomůcka pro děti jejichž rozvoj je potřeba podpořit. Sociální složku dítěte tak snadno můžete nasměrovat ke smysluplnému rozvoji. Jedná se také o pomůcku pro práci s pacienty po…

Tyflo pomůcky pro rozvoj kognitivních funkcí

11. 4. 2022

Nově vložená tyflo pomůcka do našeho sortimentu slouží k rozvoji kognitivních funkcní u slabozrakých dětí. Beruška má na krovkách snímatelné puntíky, které mohou děti pomocí hry různě kombinovat (1 + 9, 4 + 6, 7 + 3…). Je to speciálně…

Naše produkty v dětské léčebně Miramonti

7. 4. 2022

Naše produkty můžete najít také v dětské léčebně Miramonti v Luhačovicích. Moderní prostory balneoprovozu s uhličitými koupelemi jsou stylizované do podoby vodního světa. Rejnok, kterého můžete vidět na fotografii slouží jako taktilně…

Tyflo mořský svět

6. 4. 2022

Tato tyflo pomůcka znázorňuje podmořský svět. Je možné ji využít při práci s mladšími i staršími dětmi. SET Mořský svět je vhodný nejen pro děti intaktní, ale i pro děti s tělesným, mentálním, či smyslovým postižením, pro děti, které…

Vodní bublinkový sloup - Strom s optickými vlákny v kořeni

16. 3. 2022

Vodní bublinkový sloup s kořenem s optickými vlákny je pomůcka, která sama osobě může vytvořit Snoezelen prostředí kdekoli.  Primárně byla pomůcka vyvíjena jako podpůrné opatření pro děti s autismem. Vhodná je také do MŠ a dětských…

PERCEPT - FUN s.r.o.

3. 5. 2021

Vážení zákazníci,

právě jste svědky transformace webu, který znáte již více než 20 let pod názvem MAXIM-ZDR. Naše organizace oblekla nový kabát a to doslova. 

Kuchyňka- paraván

14. 4. 2019

Multi smyslová terapie Snoezelen nemusí být uzavřena pouze ve speciální místnosti. Přivezte si Snoezelen tam, kde potřebujete.

Čich se rovná pudu a patří zejména u dětí s autismem k základním rozlišovacím ukazatelům, které jim pomáhají pochopit svět.

Polohovací lehátko GOLÉM

13. 4. 2019

Polohovací lehátko GOLÉM je praktickou polohovací pomůckou zejména pro klienty s kombinovanou formou postižení. 

Snadná obsluha a manipulace předurčuje pomůckuzejména do Základních škol speciálních, stacionářů ale také do domácího prostředí. 

V kombinaci s podložkou na kolečkách, která nám umožňuje bezpečný transport klienta, nemá chybu.

RUCE - NÁSTROJ OBJETÍ

13. 4. 2019

Náruč a obětí je důležitým psychickým momentem v životě, každého znás. Polohovací pomůcku můžeme chápat, jako umělou náruč, ve které nás objímají ruce plněné PE kuličkam. Sedák je tvarován současně s abdukcí mezi nohama a zádová opěrka příjemně, přitom pevně tvaruje správnou pozici zádového svalstva. "Ruce" můžeme vkládat do rehabilitačních kočárů, invalidních vozíků nebo jen položit na zem či do pohodlného křesla v interiéru či exteriéru.

Ruce mají rozměr známého polohovacího hada, prsty na rukách se dobře hodí jako váleček do ruky. Ten uvolňuje spazmy.

Taktilně haptický senzorický koberec

30. 6. 2018

Kombinace a variabilita pomůcky nabízí množství variant k poutavé koncentrované hře, která rozvíjí.

Taktilně - haptický - senzo - didaktický koberec je vynikajicím pomocníkem v podpůrných systémech jakékoli školy nebo školského zařízení pro děti se zrakovým oslabením ale také Autismem.

DOPRAVA - didaktická, taktilně haptická, motivačně stimulační pomůcka

30. 6. 2018

Prázdniny začínají ale je třeba myslet také na to, že děti budou stále účastníky silničního provozu a o prázdninách ještě významněji než ve školním roce. Hravou formou můžeme vytvářet modelové dopravní situace v interiéru i v exteriéru. 

Velmi obíbenou didaktickou pomůcku DOPRAVA jsme proto doplnili o další prvky, které Vám umožní významnou variabilitu a poutavou zábavu. 

Pomůcka je vhodná do provozů MŠ, ZŠ, ale také stacionářů a pro Domovy pro osoby se zdravotním postižením. 

 

Více informací získáte na :

https://www.percept-fun.com/p/doprava-taktilne-hapticka-a-didkticka-pomucka-2/#829

KULIČ - polohovací a balanční pomůcka

27. 6. 2018

KULIČ - Multifunkční pomůcka pro rozvoj senzomotoriky.  

SPOKOJENÝ ZÁKAZNÍK JE NÁŠ CÍL

24. 6. 2018

Dobrý den,

jménem Poradny rané péče DOREA v Brně  velmi děkuji Vám i Vaším kolegům za výrobu a brzké dodání všech pomůcek, které jsme u vás objednali. Veškeré pomůcky jsou krásné a kvalitně zpracované, byly doručeny v naprostém pořádku a do zahradní slavnosti. 
Ještě jednou děkujeme.
S pozdravem, Martina Mazánková
 
 – 
Mgr. Martina Mazánková
poradce rané péče


Poradna rané péče DOREA
Kamenná 21, Brno 639 00

Moře- senzorický závěs s led nasvícením

16. 6. 2018

Kouzelný mořský svět.

Připravili jsme Vám originální novinku do senzorického světa Snoezelenu. Jedná se o produkt, který aktivuje haptické a zrakové vnímání klientů. Změnou barev na led pásce vytváříte proměnlivé prostředí povzbuzující fantazii klienta. Vhodný prostor k umístění je nad vodním lůžkem nebo matrací, ale stejně tak poslouží nad matrací nafukovací. Můžete si vytvořit malý vodní svět například ve třídě, nebo ve společenské místnosti nad oblíbeným křeslem klienta.

Prohlídněte si talší detaily:

https://www.percept-fun.com/p/more-senzoricky-zaves-2/

AUTIBOX - PARAVÁN pro didaktické prvky

20. 5. 2018

Paraván – autibox, byl původně navržen pro děti s poruchou atistického spektra. Paraván v prostorách třídy, ale také kdekoli jnde variabilně rozdělí prostor. Vytvoříte soukromí pro kohokli kdo to potřebuje. 

Konstrukce paravánu je vyrobena z pevného masivního dřeva. Opravdu bytelný kus nábytku nepadá a je dostatečně pevný proto, aby se z něj bezpečně odnímaly didaktické prvyky upevněné na suchý zip k textilii paravánu.

Textilie paravánu je vlastně měkkou částí suchého zipu a slouží dobře k názornému předvádění v zorném poli dítěte. Textýlie je umístěna na paravánu oboustranně.

Součástí paravánu nejsou didaktické prvky, ty si můžete vybrat podle libosti z nabídky MAXIM-ZDR samostaně. Velmi dobře slouží k práci s didaktickou ABECEDOU.

Taktilně haptický koberec

5. 5. 2018

Podpůrné opatření – Taktilně haptický, didaktický-senzorický koberec je skvělou volbou pro děti s Autismem. Variabilní pomůcka, kterou je možné dokupovat a zvětšovat snadným připnutím na zip, který je pevný kovový. Každý samostatný díl má rozměr 100×150 cm.
Barevné provedení lze zvolit podle přání.

Tyflo senzo didaktický koberec

5. 5. 2018

Tyflo senzo didaktický koberec je skvělým řešením pro rozvoj dětí se zrakovým oslabením. Kombinace a variabilita pomůcky nabízí množství variant k poutavé koncentrované hře, která rozvíjí.

Tyflo senzo didaktický koberec je vynikajicím pomocníkem v podpůrných systémech jakékoli školy nebo školského zařízení pro děti se zrakovým oslabením ale také Autismem.

Snoezelen terapeutický set "LABUŤ"

5. 5. 2018

Terapeutické Snoezelen sety jsou určeny všude tam, kde nemáte možnost pořídit samostanou místnost Snoezelen-MSE. 

Vhodné jsou k umístění do tříd, družin, stacionářů, nemocnic, ordinací psychologů apod.. Využití je velmi široké a mělo by nabídnout možnost Snoezelen terapie i v místech, kde jste omezeni financemi či prostorem.

Funkčnost takového setu je srovnatelná s místností Snoezelen. Nezbytnou součástí takového setu je kompetentní proškolený Snoezelen odborník, který ví jak s klientem pracovat.

Třpytivá optická vlákna v kruhovém závěsu

4. 5. 2018

Optická stimulace prostřednictvím třpytivého kruhového závěsu je výjimečná. Patří do kategorie pomůcek – za málo peněz hodně muziky. 

Třpytivá optická vlákna  v kruhovém závěsu mám ve své Snoezelen místnosti, kde je používám zejména pro děti s těžkou formou kombinovaného postižení. Třpytivý závěs mám umístěn nad polohovací Labutí, která je dostatečně prostorná. Optická vlákna jsem umístila ve výšce cca 40 cm nad pomůckou, aby dostatečně motivovaly dítě k úchopu. Dvě samostatné pomůcky optických vláken, které jsou v závěsu umístěny umožňují nekonečné možnosti pro volbu barev. 

Renáta Filatova

Optická vlákna v kořeni stromu

4. 5. 2018

Optická vlákna v kořeni stromu jsou vyhledávána zejména dětmi s atismem. Taktilně haptická stimulace kořene stromu a světelný podtext optických vláken je pro tyto děti jak magnet.

Poděkování

1. 12. 2017

Vážení a milí zákazníci, velmi pěkně bychom Vám chtěli poděkovat za Vaši přízeň na Konferenci Bazální stimulace v Ostravě. Velice nás potěšil zájem o naše výrobky a kurzy, které nabízíme v rámci MAXIM-ZDR, z.s. „Využití kompenzačních pomůcek v praxi“. 

 

KURZ - VYUŽITÍ KOMPENZAČNÍCH POMŮCEK V PRAXI

27. 9. 2017

Jednodenní kurz využití kompenzačních pomůcek v praxi je zaměřen na praktické využívání pomůcek, které pracovníci v pomáhajících profesích znají, ale mnohdy je neumí použít a zefektivnit tak svou práci. Cílem kurzu je předvést v praktických ukázkách s konkrétními kompenzačními pomůckami zájemcům množství poloh, které můžeme využít s jedinou kompenzační pomůckou. 

Ředitelé základních i speciálních škol mohou proškolit současně své pedagogické pracovníky  v době jarních prázdnin, víkendů a pod., podle idividuálních možností školy nebo školského zařízení v uzavřených kurzech připravovaných na míru. 

Anotace a termíny kurzů naleznete ZDE

 

Centrum pečovatelské služby Domovinka

15. 6. 2017

Domovinka (we­bové stránky zde)

Sociální služby centra pečovatelské služby jsou určeny k pomoci zdravotně postiženým a seniorům, kteří nejsou schopni se o sebe v plné míře postarat. Starají se o jejich osobní hygienu, zabezpečují jim nutné domácí práce a další životní potřeby, pokud jim toto nemohou poskytnout rodinní příslušníci. Služby poskytujeme občanům přímo v jejich domácnostech, včetně domácností v domech zvláštního určení a v zařízeních centra pečovatelské služby CDS – centrum denních služeb Domovinka, SOH – středisku osobní hygieny a v poradně odborného sociálního poradenství jehož součástí je i půjčovna kompenzačních pomůcek.

 

Denní centrum Mateřidouška, o.p.s. (Chodov)

15. 6. 2017

Denní centrum bylo založeno 6. srpna 2007. Dne 18.10. 2007 získala společnost registraci od Krajského úřadu Karlovarského kraje, která ji opravňuje poskytovat služby sociální péče v souladu se zákonem č. 108/2006 (Zákon o sociálních službách).

Dětský domov se školou, středisko výchovné péče a základní škola Býchory

15. 6. 2017

Dětský domov Býchory, který provozuje ve svých prostorách pro své klienty také základní školu a od počátku roku 2014 zároveň zajišťuje provoz Střediska výchovné péče v Kolíně, je v rámci České republiky unikátním zařízením.

MIKASA o.s. - volnočasové aktivity pro děti a mládež s kombinovaným postižením

15. 6. 2017

MIKASA, je sdružení které poskytue volnočasové a aktivizační činnosti pro děti a mladé lidi se středně těžkým a těžkým kombinovaným postižením.