Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Percept-Fun s.r.o. Menu

Magazín

PERCEPT - FUN s.r.o.

3. 5. 2021

Vážení zákazníci,

právě jste svědky transformace webu, který znáte již více než 20 let pod názvem MAXIM-ZDR. Naše organizace oblekla nový kabát a to doslova. 

Kuchyňka- paraván

14. 4. 2019

Multi smyslová terapie Snoezelen nemusí být uzavřena pouze ve speciální místnosti. Přivezte si Snoezelen tam, kde potřebujete.

Čich se rovná pudu a patří zejména u dětí s autismem k základním rozlišovacím ukazatelům, které jim pomáhají pochopit svět.

RUCE - NÁSTROJ OBJETÍ

13. 4. 2019

Náruč a obětí je důležitým psychickým momentem v životě, každého znás. Polohovací pomůcku můžeme chápat, jako umělou náruč, ve které nás objímají ruce plněné PE kuličkam. Sedák je tvarován současně s abdukcí mezi nohama a zádová opěrka příjemně, přitom pevně tvaruje správnou pozici zádového svalstva. "Ruce" můžeme vkládat do rehabilitačních kočárů, invalidních vozíků nebo jen položit na zem či do pohodlného křesla v interiéru či exteriéru.

Ruce mají rozměr známého polohovacího hada, prsty na rukách se dobře hodí jako váleček do ruky. Ten uvolňuje spazmy.

Polohovací lehátko GOLÉM

13. 4. 2019

Polohovací lehátko GOLÉM je praktickou polohovací pomůckou zejména pro klienty s kombinovanou formou postižení. 

Snadná obsluha a manipulace předurčuje pomůckuzejména do Základních škol speciálních, stacionářů ale také do domácího prostředí. 

V kombinaci s podložkou na kolečkách, která nám umožňuje bezpečný transport klienta, nemá chybu.

DOPRAVA - didaktická, taktilně haptická, motivačně stimulační pomůcka

30. 6. 2018

Prázdniny začínají ale je třeba myslet také na to, že děti budou stále účastníky silničního provozu a o prázdninách ještě významněji než ve školním roce. Hravou formou můžeme vytvářet modelové dopravní situace v interiéru i v exteriéru. 

Velmi obíbenou didaktickou pomůcku DOPRAVA jsme proto doplnili o další prvky, které Vám umožní významnou variabilitu a poutavou zábavu. 

Pomůcka je vhodná do provozů MŠ, ZŠ, ale také stacionářů a pro Domovy pro osoby se zdravotním postižením. 

 

Více informací získáte na :

https://www.percept-fun.com/p/doprava-taktilne-hapticka-a-didkticka-pomucka-2/#829

Taktilně haptický senzorický koberec

30. 6. 2018

Kombinace a variabilita pomůcky nabízí množství variant k poutavé koncentrované hře, která rozvíjí.

Taktilně - haptický - senzo - didaktický koberec je vynikajicím pomocníkem v podpůrných systémech jakékoli školy nebo školského zařízení pro děti se zrakovým oslabením ale také Autismem.

KULIČ - polohovací a balanční pomůcka

27. 6. 2018

KULIČ - Multifunkční pomůcka pro rozvoj senzomotoriky.  

SPOKOJENÝ ZÁKAZNÍK JE NÁŠ CÍL

24. 6. 2018

Dobrý den,

jménem Poradny rané péče DOREA v Brně  velmi děkuji Vám i Vaším kolegům za výrobu a brzké dodání všech pomůcek, které jsme u vás objednali. Veškeré pomůcky jsou krásné a kvalitně zpracované, byly doručeny v naprostém pořádku a do zahradní slavnosti. 
Ještě jednou děkujeme.
S pozdravem, Martina Mazánková
 
 – 
Mgr. Martina Mazánková
poradce rané péče


Poradna rané péče DOREA
Kamenná 21, Brno 639 00

Moře- senzorický závěs s led nasvícením

16. 6. 2018

Kouzelný mořský svět.

Připravili jsme Vám originální novinku do senzorického světa Snoezelenu. Jedná se o produkt, který aktivuje haptické a zrakové vnímání klientů. Změnou barev na led pásce vytváříte proměnlivé prostředí povzbuzující fantazii klienta. Vhodný prostor k umístění je nad vodním lůžkem nebo matrací, ale stejně tak poslouží nad matrací nafukovací. Můžete si vytvořit malý vodní svět například ve třídě, nebo ve společenské místnosti nad oblíbeným křeslem klienta.

Prohlídněte si talší detaily:

https://www.percept-fun.com/p/more-senzoricky-zaves-2/

AUTIBOX - PARAVÁN pro didaktické prvky

20. 5. 2018

Paraván – autibox, byl původně navržen pro děti s poruchou atistického spektra. Paraván v prostorách třídy, ale také kdekoli jnde variabilně rozdělí prostor. Vytvoříte soukromí pro kohokli kdo to potřebuje. 

Konstrukce paravánu je vyrobena z pevného masivního dřeva. Opravdu bytelný kus nábytku nepadá a je dostatečně pevný proto, aby se z něj bezpečně odnímaly didaktické prvyky upevněné na suchý zip k textilii paravánu.

Textilie paravánu je vlastně měkkou částí suchého zipu a slouží dobře k názornému předvádění v zorném poli dítěte. Textýlie je umístěna na paravánu oboustranně.

Součástí paravánu nejsou didaktické prvky, ty si můžete vybrat podle libosti z nabídky MAXIM-ZDR samostaně. Velmi dobře slouží k práci s didaktickou ABECEDOU.

Snoezelen terapeutický set "LABUŤ"

5. 5. 2018

Terapeutické Snoezelen sety jsou určeny všude tam, kde nemáte možnost pořídit samostanou místnost Snoezelen-MSE. 

Vhodné jsou k umístění do tříd, družin, stacionářů, nemocnic, ordinací psychologů apod.. Využití je velmi široké a mělo by nabídnout možnost Snoezelen terapie i v místech, kde jste omezeni financemi či prostorem.

Funkčnost takového setu je srovnatelná s místností Snoezelen. Nezbytnou součástí takového setu je kompetentní proškolený Snoezelen odborník, který ví jak s klientem pracovat.

Tyflo senzo didaktický koberec

5. 5. 2018

Tyflo senzo didaktický koberec je skvělým řešením pro rozvoj dětí se zrakovým oslabením. Kombinace a variabilita pomůcky nabízí množství variant k poutavé koncentrované hře, která rozvíjí.

Tyflo senzo didaktický koberec je vynikajicím pomocníkem v podpůrných systémech jakékoli školy nebo školského zařízení pro děti se zrakovým oslabením ale také Autismem.

Taktilně haptický koberec

5. 5. 2018

Podpůrné opatření – Taktilně haptický, didaktický-senzorický koberec je skvělou volbou pro děti s Autismem. Variabilní pomůcka, kterou je možné dokupovat a zvětšovat snadným připnutím na zip, který je pevný kovový. Každý samostatný díl má rozměr 100×150 cm.
Barevné provedení lze zvolit podle přání.

Optická vlákna v kořeni stromu

4. 5. 2018

Optická vlákna v kořeni stromu jsou vyhledávána zejména dětmi s atismem. Taktilně haptická stimulace kořene stromu a světelný podtext optických vláken je pro tyto děti jak magnet.

Třpytivá optická vlákna v kruhovém závěsu

4. 5. 2018

Optická stimulace prostřednictvím třpytivého kruhového závěsu je výjimečná. Patří do kategorie pomůcek – za málo peněz hodně muziky. 

Třpytivá optická vlákna  v kruhovém závěsu mám ve své Snoezelen místnosti, kde je používám zejména pro děti s těžkou formou kombinovaného postižení. Třpytivý závěs mám umístěn nad polohovací Labutí, která je dostatečně prostorná. Optická vlákna jsem umístila ve výšce cca 40 cm nad pomůckou, aby dostatečně motivovaly dítě k úchopu. Dvě samostatné pomůcky optických vláken, které jsou v závěsu umístěny umožňují nekonečné možnosti pro volbu barev. 

Renáta Filatova

Poděkování

1. 12. 2017

Vážení a milí zákazníci, velmi pěkně bychom Vám chtěli poděkovat za Vaši přízeň na Konferenci Bazální stimulace v Ostravě. Velice nás potěšil zájem o naše výrobky a kurzy, které nabízíme v rámci MAXIM-ZDR, z.s. „Využití kompenzačních pomůcek v praxi“. 

 

KURZ - VYUŽITÍ KOMPENZAČNÍCH POMŮCEK V PRAXI

27. 9. 2017

Jednodenní kurz využití kompenzačních pomůcek v praxi je zaměřen na praktické využívání pomůcek, které pracovníci v pomáhajících profesích znají, ale mnohdy je neumí použít a zefektivnit tak svou práci. Cílem kurzu je předvést v praktických ukázkách s konkrétními kompenzačními pomůckami zájemcům množství poloh, které můžeme využít s jedinou kompenzační pomůckou. 

Ředitelé základních i speciálních škol mohou proškolit současně své pedagogické pracovníky  v době jarních prázdnin, víkendů a pod., podle idividuálních možností školy nebo školského zařízení v uzavřených kurzech připravovaných na míru. 

Anotace a termíny kurzů naleznete ZDE

 

Denní centrum Mateřidouška, o.p.s. (Chodov)

15. 6. 2017

Denní centrum bylo založeno 6. srpna 2007. Dne 18.10. 2007 získala společnost registraci od Krajského úřadu Karlovarského kraje, která ji opravňuje poskytovat služby sociální péče v souladu se zákonem č. 108/2006 (Zákon o sociálních službách).

Centrum pečovatelské služby Domovinka

15. 6. 2017

Domovinka (we­bové stránky zde)

Sociální služby centra pečovatelské služby jsou určeny k pomoci zdravotně postiženým a seniorům, kteří nejsou schopni se o sebe v plné míře postarat. Starají se o jejich osobní hygienu, zabezpečují jim nutné domácí práce a další životní potřeby, pokud jim toto nemohou poskytnout rodinní příslušníci. Služby poskytujeme občanům přímo v jejich domácnostech, včetně domácností v domech zvláštního určení a v zařízeních centra pečovatelské služby CDS – centrum denních služeb Domovinka, SOH – středisku osobní hygieny a v poradně odborného sociálního poradenství jehož součástí je i půjčovna kompenzačních pomůcek.

 

Domov pod Kuňkou (Ráby)

15. 6. 2017

Domov pod Kuňkou je příspěvkovou organizací Pardubického kraje, která poskytuje dvě sociální služby. Domovy pro osoby se zdravotním postižením (místo poskytování sociální služby je v Rábech) a chrá­něné bydlení (místa poskytování sociální služby jsou v šesti bytech v Pardubicích a ve třech bytech v Přelouči).

Dětské centrum Domeček, p.o. (Ostrava)

15. 6. 2017

DC poskytuje komplexní zdravotní, výchovnou a sociální péči dětem ve věku od 0 do 3, případně do 6 let. V rámci péče o děti vyžadující okamžitou pomoc je poskytována péče dětem bez omezení věku. Jedná se o nestátní zdravotnické zařízení, jehož zřizovatelem je Statutární město Ostrava.

Dětský domov se školou, středisko výchovné péče a základní škola Býchory

15. 6. 2017

Dětský domov Býchory, který provozuje ve svých prostorách pro své klienty také základní školu a od počátku roku 2014 zároveň zajišťuje provoz Střediska výchovné péče v Kolíně, je v rámci České republiky unikátním zařízením.

MIKASA o.s. - volnočasové aktivity pro děti a mládež s kombinovaným postižením

15. 6. 2017

MIKASA, je sdružení které poskytue volnočasové a aktivizační činnosti pro děti a mladé lidi se středně těžkým a těžkým kombinovaným postižením.

Denní a týdenní stacionář Jihlava

15. 6. 2017

Poskytujeme ambulantní a pobytové sociální služby osobám s mentálním a kombinovaným postižením s důrazem na respektování jejich práv, přátelskou atmosféru a příjemné prostředí.
Poskytujeme uživatelům podporu podle individuálních potřeb v dosahování co největší soběstačnosti při zvládání běžných životních situací. Rozvíjíme jejich schopnosti a dovednosti. Snažíme se o jejich maximální začlenění do běžné společnosti.

MŠ Dubňany

14. 6. 2017

Mateřská škola I Dubňany

se nachází uprostřed sídliště. Pro svou činnost využívá dvoupodlažní budovu a přilehlou školní zahradu vybavenou herními prvky a pískovišti.

Integrace platebního portálu GP WebPay

3. 8. 2016

Vážení návštěvnící, chtěli bychom Vám oznámit, že jsme na našem eshopu itegrovali platební portál GP WebPay, který umožňuje online platbu prostřednictvím kreditní karty. Vaši objednávku zaplatíte okamžitě a tím se urychlí celý proces od…

Změna názvu spolku Bazalsnuz® na MAXIM-ZDR®

18. 3. 2016

Metodické listy pro práci ve Snoezelen-MSE

11. 9. 2015

ASNOEZ® - Asociace Snoezelen konceptu ČR vydává Ediční řadu s názvem METODICKÉ LISTY. Metodické listy jsou ze zařízení proškolených v konceptu Snoezelen – MSE, která úspěšně implementovala koncept Snoezelen – MSE do praxe svého zařízení a…

Vodní bublinkové sloupy opět v prodeji !!!

2. 9. 2015

S radostí oznamujeme, že jsme opět zařadili vodní bublinkové sloupy do naší nabídky. Sloupy nabízíme ve standartních rozměrech (200cm/20cm, 175cm/20cm, 175cm/15cm a 150cm/15cm), ale pokud máte zájem o sloup v jiném libovolném rozměru,…

Snoezelen ,,Mořský svět´´ na Robinsonce

27. 8. 2015

Roku 2013 jsme v Mateřské škole na Robinsonce v Ostravě Porubě navrhli a následně uvedli v provoz Snoezelen místnost s tématem ,,Mořský svět´´

Tato mateřská škola logopedická pečuje o děti s vadami řeči a integruje děti s kombinovanými vadami a autismem.

Letní prázdninová akce na publikaci Snoezelen-MSE

25. 6. 2015

Nabízíme letní prázdninovou akci na knihu Snoezelen-MSE  za mimořádnou cenu 250,– Kč

SLEVY PRO ROK 2015

5. 5. 2015

V ROCE 2015 JSME NAŠLI ZPŮSOB, JAK VÁM UDĚLAT RADOST. HRAVÝMI, KONCEPČNÍMI, PŘITOM VÝJIMEČNÝMI SLEVAMI.

SLEDOVAT NÁŠ WEB V ROCE 2015 SE VÁM OPRAVDU VYPLATÍ. PŘIPRAVILI JSME SI PRO VÁS TAKOVÉ NOVINKY VE SLEVÁCH, ŽE BUDETE KOUKAT. TAK NAPŘÍKLAD:  

Podpora pečujících osob o osoby se specifickými potřebami. Tato podporující sleva ve výši 10% se vztahuje na výrobky Kreativ­ního ateliéru MAXIM-ZDR.CZ a také na vzdělávací semináře Snoezelen v teorii a praxi – základní pojetí moderního interaktivního multismyslového konceptuSeminář Snoezelen v praxi – rozšiřující pojetí moderního interaktivního multismyslového koncept. Slevu mohou uplatnit  osoby pečující o zdravotně handicapované občany, náhradní rodiče, církevní organizace a školské organizace, které vyučují ošetřovatelství, speciální pedagogiku, sociální práci a další pomáhající profese. 

Jednička bude mezi našimi klienty velmi oblíbená. Jedničky jsou zákazníci zaregistrovaní na našem e-shopu MAXIM-ZDR.CZ. Registrovaným zákazníkům náleží po celý rok 2015 1% slevy z kompletního sortimentu našeho e-shopu. Je to jediná sleva, která se může sčítat s ostatním typem slev.

Pocitová sleva – máte pocit, že by vaše sleva mohla být ještě vyšší? Volejte Jitku Zárubovou, ekonomku společnosti BAZALSNUZ, ucet­ni@bazalsnuz.cz, mobil: 774467406, můžeme si o tom promluvit. 

Při objednávce zboží za 4.000,– Kč a více neúčtujeme poštovné a balné.

Katalogy ke stažení

9. 3. 2015

Vážení návštěvníci,

dnešním  dnem jsme zprovoznili novou sekci Katalogy ke stažení, kde si můžete nejen prohlédnout aktuální kompletní katalog na letošní rok, ale také letáky speciálních produktů. Doporučujeme si prohlédnout novou nabídku z kategorie Tyflopomůcek či letáky pomůcek Držák úchopu a Klokan.

Více zde

 

 

Recenze k publikaci Snoezelen-MSE

3. 3. 2015

Informace k recenzované knize: FILATOVA, R. Snoezelen-MSE Publikace podporuje činnost Asociace konceptu Snoezelen v České republice Vydavatel: Asociace konceptu Snoezelen České republiky, Sazba a tisk: Tiskárna Kleinwächter, 2014 Počet…

Rehab se blíží. Karlsruhe bude hostit odbornou výstavu

16. 1. 2015

MARTIN MACEČEK

Veletržní centrum v německém Karlsruhe, druhém největším městě spolkové země Bádensko-Württembersko přivítá ve dnech 23. až 25. dubna asi pět stovek vystavovatelů. Po tři dny v něm bude probíhat osmnáctý ročník mezinárodní odborné výstavy Rehab určenou, jak už sám název napovídá, rehabilitaci, terapii a prevenci.

Mezi hlavními vystavovateli nechybí ani světoznámá jména – Paravan, jednička na světovém trhu v úpravě vozíčků, či Otto Both HealthCare, premiant ve světě protetiky a jeden z předních poskytovatelů inovativních produktů pro lidi s omezenou schopností pohybu a orientace.

„Rehab je skutečně jedna z největších výstav v Evropě věnující se tomuto tématu. Podle předchozích zkušeností se předpokládá, že ji může letos navštívit až sto tisíc návštěvníků, z řad odborné i laické veřejnosti,“ říká Petr Kudělka, zástupce firmy Bazalsnuz pro zahraniční spolupráci.

„Součástí odborné výstavy jsou přednášky odborníků týkající se různých témat z oblasti rehabilitace, prevence, terapie, kulturní vystoupení, představení odborných filmů,“ pokračuje Petr Kudělka s tím, že Bazalsnuz je prozatím zřejmě jediná česká či slovenská firma, která se výstavy Rehab zúčastní. „Pozvání do Karlsruhe jsme dostali v Rakousku na výstavě ve Welsu v roce 2014, kde proběhla odborná výstava INTEGRA týkající se rehabilitace a terapie,“ doplňuje.

Firma Bazalsnuz měla na výstavě v Rakousku velký úspěch, i proto jsme byli pozváni do Německa. „Návštěvníci ve Welsu oceňovali u našich produktů zejména ruční výrobu, kvalitu, barvy a design výrobků,“ připomíná Petr Kudělka.

Na výstavě budou Češi představovat pomůcky pro bazální stimulaci, kompenzační pomůcky, pomůcky pro didaktický a výukový program a také komponenty – měkký nábytek, který se využívá ve Snoezelen místnostech.

Jedním z hesel letošní výstavy Rehab je další komunikace a nové sítě. Organizátoři věří, že mezi vystavovateli bude probíhat čilá výměna. A to nejen zkušeností. „Právě tím je Rehab zajímavý. Terapeuti, zaměstnanci a management v rehabilitačních a pečovatelských zařízeních, tady nacházejí často velkou inspiraci. I proto se s nimi tady v Karlsruhe setkáváme,“ vzkazuje Olaf Nill, nákupčí z Tübingenu, který má na starosti zásobování ortopedické společnosti Brillinger.

Pagliano: Cirkadiánní rytmy ovlivňují i kožní buňky

16. 1. 2015

MARTIN MACEČEK

Ostrava – Mezinárodní konference ISNA-MSE ve finském městě Hämeenlinna nabídla řadu zajímavých a podnětných příspěvků od renomovaných specialistů. Jedním z nich je i docent Paul Pagliano z univerzity Jamese Cooka v australském Townsvillu. Nejen jeho přednáška bude podrobněji představena v jednotlivých kurzech pořádaných Asnoez.

Známý neuropsycholog se ve svém vystoupení věnoval především multismyslovému prostředí a chronocepci, smyslu pro vnímání času, která je podle něj předpokladem pro všechny formy komunikace.

Paul Pagliano, který ve svých výzkumech věnuje třeba vzdělávání pro studenty či děti se speciálními potřebami či multismyslové stimulaci pro děti a dospělé se smyslovými poruchami, zajímavě vysvětlil cirkadiánní rytmy: „Tenhle rytmus odkazuje k cyklu dne a noci a lze jej pozorovat u řady rostlin, zvířat, hub a co je zajímavé, dokonce i u baktérií. Čas je součástí vývojového procesu všech žijících věcí,“ tvrdí.

Paul Pagliano ve svém příspěvku upozornil i na skutečnost, že se učíme konáním… Zkrátka tím, že určitou činnost opakujeme. Tím si ji uložíme do paměťových stop a zapamatujeme. A to platí nejen u zdravých lidí, ale také u lidí s handicapem.

A v neposlední řadě zdůraznil i možnost využití této skutečnosti v rámci Snoezelen-MSE. Při práci ve Snoezelen-MSE prostředí je potřeba vnímat klientovy pocity a dát mu zakusit pocit radosti z vykonané činnosti, z úspěchu.

 

Ukázka z přednášky je ke shlédnutí zde