Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Percept-Fun s.r.o. Menu

Kompenzační a polohovací pomůcky

 Mezi základní změny polohy těla patří vertikalizace, polohování a mo­bilizace.
 • Antidekubitní zdravotní podložky Antidekubitní zdravotní podložky

  Antidekubitní podložky patří mezi základní vybavení k polohování každého člověka s postižením. Nejčastěji se používají jako prevence dekubitů, což je patrné z názvu. Není to však jediná forma použití, zejména u dětí jsou využívány k podpoře reflexních pohybů.

 • Sedáky a podhlavníky Sedáky a podhlavníky

  Sedáky a podhlavníky jsou důležitou součástí antidekubitního programu s využitím pro děti i dospělé klienty.

 • Klíny Klíny

  Klíny mají velký význam v oblasti péče o klienty s poruchou hybnosti, využívají se pří rehabilitačním cvičení, polohování a kompenzaci.

 • Hadi a válce Hadi a válce

  Polohovací válce jsou praktickou pomůckou při aplikaci Bazální stimulace, důležitou roli hraje správná volba průměru i délka zvolené pomůcky. 

 • Tvarované pomůcky Tvarované pomůcky

  Skupina tvarovaných pomůcek je autorským dílem Renáty Filatove, speciální pedagožky, která se zabývá vývojem kompenzačních pomůcek mnoho let. Pomůcky se vyznačují stoprocentní funkčností a řadí se mezi nejprodávanější výrobky našeho základního sortimentu.

   

 • Vertikalizační a rehabilitační pomůcky Vertikalizační a rehabilitační pomůcky
  Vertikalizace má zásadní vliv na úspěšnou léčbu. Je důležité začít ihned, jakmile nám to zdravotní stav postiženého dovolí.  K tomuto účelu  můžeme využít vertikalizační pomůcky, které jsou schopné dotyčného vzpřímit, přestože mu to jeho vlastní pohybový aparát neumožňuje. 
 • Fixační pomůcky Fixační pomůcky

  Fixační pomůcky mají za úkol napomáhat správnému držení těla, to znamená udržet jednotlivé části těla nad sebou v gravitačním poli s minimálním napětím posturálních svalů, přičemž musí být zachována správná fyziologická křivka páteře (symetrie).

 • Abdukční pomůcky Abdukční pomůcky

  Abdukční pomůcky zajistí správné postavení dolních končetin. Pomůcky brání prohlubování patologické flexe a abdukce, abdukce v kyčlích a asymetrie držení končetin.

 • Motivační pomůcky Motivační pomůcky

  Rehabilitační pomůcky sympatického vzhledu se speciálně pedagogickým, ergoterapeutickým a  rehabilitačním záměrem.

 • Relax vaky Relax vaky
  Při dlouhodobém pobytu klienta na lůžku je vhodné začít rehabilitaci polohováním. Již obyčejná změna polohy stimuluje senzorické a sekundárně i motorické funkce člověka. Relaxační vaky vyráběné v duchu těchto zásad s přihlédnutím na jednotlivé diagnózy klienta jsou ideálním řešením v péči o postižené.

   

 • Sety - výhodný nákup Sety - výhodný nákup

  Polohovací sety se používají k podkládání hlavy, trupu, rukou a nohou. Jsou nezbytnou pomůckou při rehabilitačním cvičení a polohování.

 • Trampolína Kopretina Trampolína Kopretina

  Při cvičení na trampolíně jsou vyloučeny nepříznivé nárazy a navíc dochází ke čtyřikrát větší facilitaci proprioceptorů, než při analogickém cvičení na tvrdé podložce. Cvičí se ve všech posturálních polohách. Změkčení speciálním polstrováním umožňuje cvičení i s klienty s těžkou formou postižení. Autor pomůcky: Renáta Filatova, speciální pedagog.

 • Komorové vaky Komorové vaky

  Podložky ze speciálního materiálu mohou být využívány ve Snoezelen místnostech, ve zdravotnických zařízeních, nebo i v domácím prostředí. Různé tvary poskytují možnost vytvořit různé plochy či sestavy, kde můžete snadno rehabilitovat, relaxovat, aktivně odpočívat při oblíbené činnosti apod..